23 листопада 2023 року ГО “НОВА Енергія” провела тренінг для представників органів місцевого самоврядування та місцевих лідерів думок Куликівської громади “Планування відновлення громади: прозорість, енергетичний перехід та екологічна відповідальність”. Захід зібрав більше 20- ти учасників, які обговорили питання для сталого розвитку та підвищення якості життя у місцевих громадах.
Метою тренінгу було покращити роботу органів місцевого самоврядування та залучити місцевих лідерів думок до процесу планування розвитку громади з урахуванням принципів прозорості, відкритості та підзвітності, враховуючи аспекти енергетичного переходу та екологічної відповідальності.
З вітальними словами до учасників заходу звернулася представниця організації партнерки проекту, Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини, Ірина Куропась: “Сьогодні дуже важливо працювати із питанням корупційних ризиків варто і на рівні територіальних громад. У контексті децентралізації важливо не лише створювати умови для розвитку громад, а й забезпечувати постійну підтримку там, де місцевій владі може не вистачати експертизи та знань. Тому ми реалізуємо пілотний проєкт, де підтримаємо громади у питанні розбудови антикорупційних політик у громадах”.
Зелена перебудова та енергетичний перехід стали ключовою темою обговорення. Учасники тренінгу обговорили переваги та виклики, пов’язані з впровадженням зелених технологій у громадах, а також презентували свої ідеї щодо створення екологічно чистого середовища для місцевих жителів.
Cталий регіональний розвиток та відновлення неможливі без впровадження актуальних антикорупційних політик і програм, які відповідають стандартам ЄС і всього цивілізованого світу. Це непроста робота, особливо в умовах широкомасштабної війни, тому ми залучаємо до роботи з громадами фахові команди підтримки. Робота команд дозволить не тільки покращити антикорупційні стандарти й практики, а й посилити спроможність громад в цілому.
Менеджерка проектів ГО “НОВА Енергія”, Наталія Перетятько підкреслила, що зменшення викидів забруднюючих речовин і розвиток відновлювальної енергетики є важливими кроками у створенні більш чистого і здорового майбутнього для нас і наших нащадків. Вона також наголосила на тому, що це надає можливість для розвитку нових технологій та створення робочих місць, сприяє поліпшенню якості повітря та зменшенню негативного впливу виробництва на навколишнє середовище.
Особливу увагу приділили програмам та стратегіям енергонезалежності та диверсифікації джерел енергії. В рамках цього тематичного блоку увага учасників була прикута до європейського зеленого курсу.
Жваве обговорення викликали складові курсу, про які багато хто з учасників не знав:
- Перехід до циркулярної економіки
- “Від ферми до виделки”
- Механізм справедливого переходу
- Чиста, безпечна і доступна енергія
- Посилення кліматичних амбіцій
- Сталий та “розумний” транспорт
- Відновлення біорізноманіття
Завдяки тренінгу учасники отримали нові знання та інструменти, які допоможуть їм ефективніше впроваджувати якісні зміни у своїй громаді.
Захід організовано ГО «НОВА Енергія» у партнерстві з ГО “Інститут міжнародних та економічних досліджень”, Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини, Інститутом економічного розвитку громад в рамках ініціативи “Участь громадськості у сталому відновленні громад через антикорупційну та екологічну оцінку планів розвитку” за підтримки проєкту «Зміцнення громадянського суспільства у країнах Східного партнерства», який спільно фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччина та Європейським Союзом.